کد خبر : 5993 ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت [ ۱۳:۵۲ ]
چاپ کردن صفحه ذخیره فایل ارسال به دوستان

در تالار رودکی اصفهان برگزار شد؛

گزارش تفصیلی از کنسرت اصفهان علیرضا قربانی

شب گذشته اصفهان میزبان اجرای علیرضا قربانی در اصفهان بود که با استقبال موسیقی دوستان برگزار گردید.

اصفهان مدیا – شب گذشته تالار رودکی شبی متفاوت را تجربه کرد و الحق و الانصاف جمیع شرایط برای بروز این اتفاق فراهم بود، از دکور فوق العاده دیدنی برنامه که پر واضح بود زمان زیادی را صرف آماده سازی آن کرده بودند، تا صداگذاری و نورپردازی مناسب و صد البته علاقمندان موسیقی اصیل که با پر کردن سالن فی الواقع سنگ تمام گذاشتند و پازل آخر این شب فوق العاده را به بهترین شکل تکمیل کردند.

 

برنامه با همنوازی بسیار زیبا تار استاد میلاد محمدی و کمانچه سامان صمیمی آغاز شد و در ادامه همراهی ضرب دلنشین بهتاش ابوالقاسم حال و هوای بهتری به برنامه بخشید.

 

برنامه با قطعه بسیار زیبای “خوش باش” از آلبوم سرمستی (شعر از خیام) آغاز شد این نوید یک شب رویایی برای علاقمندان حاضر در سالن را میداد.

 

در ادامه علیرضا قربانی از برگزار کنندگان برنامه تقدیر کرد و بابت آنکه فراهم آوردن شرایط برگزاری چنین رویداد های بزرگی را به جان میخرند، از این عزیزان قدردانی کرد. سپس قطعه دوم که “آه شبانه” نام داشت به سمع علاقمندان رسید. این اثر از آلبوم “سودایی” با شعری از دکتر شفیعی کدکنی برگزیده شده بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

 

برنامه با تک نوازی تار میلاد محمدی ادامه یافت و با آواز شنیدنی استاد علیرضا قربانی همراه شد.

 

در این برهه، قربانی برنامه را با شعری از مجمر آغاز کرد و در ادامه حضار شعر بسیار زیبای توبه خیام و تصنیفی از یکی اشعار مولانا را از آلبوم خشت و خاک شنیدند.
در انتهای قسمت اول برنامه هم قربانی یکی از غزلیات دیوان شمس که جزو سروده‌های ماندگار مولانا است را اجرا کرده است:

 

بیا بیا درویش من درویش من
مرو مرو از پیش من از پیش من
تویی تویی هم کیش من هم کیش من
تویی تویی هم خویش من هم خویش من

 

پارت دوم برنامه با اضافه شدن نوازندگان ویولن، پیانو و سازهای ضربی آغاز شد.

 

تصنیف پرده نشین، تیتراژ پایانی سریال پرده نشین قطعه آغازین قربانی برای پارت دوم برنامه بود که نسبت به قطعات قبلی برای حضار آشنا تر بود و مورد استقبال جمعیت قرار گرفت.
پس از آن قربانی قطعه “تورا دوست دارم” را اجرا کرد و این اثر زیبای قیصر امین پور را به مردم اصفهان تقدیم کرد؛ گفتنی است قربانی در برهه های مختلف از برنامه ازینکه برای سومین سال متوالی در اصفهان حاضر و برنامه اجرا میکند ابراز خشنودی کرد.

 

اجرای آواز بسیار زیبای قطعه آزادی (ازین شب های ناباور) با شعر زیبای هوشنگ ابتهاج با همراهی بسیار زیبای نوازندگان همراه، حضار را به وجه آورد و اشک از دیده عده ای سرازیر شد.
در این قسمت از برنامه حاضرین در سالن با اجرای تصنیف بسیار زیبای “شب دهم” تحت تاثیر قرار گرفتند و بشدت علیرضا قربانی و نوازندگان همراه را تشویق کردند.

 

تصنیف های ارغوان و همچنین تصنیف مربوط به تیتراژ پایانی سریال کیمیا دیگر آثاری بودند که توسط قربانی اجرا شد که در این بین استقبالی فوق العاده از اجرای تصنیف کیمیا کردند.
برنامه دلنشین شب گذشته تالار رودکی با اجرای تصنیف مدار صفر درجه از سوی علیرضا قربانی پایان یافت و بار دیگر قربانی برای مردم اصفهان خاطره ای خوش به جای گذاشت و شبی بیاد ماندنی رقم زد.

 

گفتنیست این برنامه به همت شرکت موسیقی نوای مهر و همراهی تیم سایت ملی کنسرت برگزار گردیده بود.

 

گزارش تصویری این کنسرت را در این لینک مشاهده نمایید.

 

گزارش: وحید بهارلو

ارسال دیدگاه

جهت جلوگیری از اسپمرها و نظرات غیرمجاز، لطفا کد امینتی زیر را به صورت صحیح وارد نمایید

سر خط خبر ها …